Ekspozicijos dalys


       „Gruzdžių krašto šviesuoliai“ Ekspozicija skirta įžymiems žmonėms, gimusiems arba dirbusiems Gruzdžių seniūnijoje. Čia daug medžiagos apie aušrininkus J.Šliūpą ir A.Baranauską, rašytojus A.Gricių, M.Katiliškį, K.Almeną, dailininką A.Krištopaitį, pedagogą S.Matijošaitį, tranantlantinį lakūną F.vaitkų ir kitus. Eksponuojami mokyklos auklėtinių A.Krištopaičio, V.Puinkevičiaus, mokytojo R,Bagdžiūno kūriniai, krašto tautodailininkų R.Mataitienės, A.Pališaičio, D.Montvydienės darbai.
                                         


                                                                                                      
       „Gimnazijos istorija“ Čia sukauptos mokytojų ir moksleivių nuotraukos, užrašyti jų prisiminimai, mokyklos apdovanojimai, abiturientų vinjetės, vadovėliai, iš kurių mokėsi mūsų tėvai, seneliai ir proseneliai, XIXa. pabaigos -XX a. pradžios knygos, bei periodikos leidiniai.


          „Gruzdiečio gryčia“ , kurioje stovi stalas, suolai, įvairios kėdės, lova, šalia jos-lopšys, rūbų spinta, kraičių skrynia, ratelis. Į lentynas sudėti lygintuvai, naginės, liktarnos, puodynės ir kitos buities reikmenų kolekcijos.
Eksponuojami žemės ūkio padargai. Vertingiausios iš jų – medinės pintos akėčios. Čia taip pat Antrojo pasaulinio karo ginklai, įrengtas religinis kampelis, eksponuojama maldaknygių kolekcija.

                                                     

                                            1 komentaras:

 1. prašyčiau patarti,kur skaityti,kokie mokytojai dirbo Jūsų gimnazijoje.
  ieškau matematikos mokytojos,mamos bendraklasės. mama išėjo Anapilin,tai
  turiu atminty kelis faktus.
  pagal juos pamačiusi mokytojų sąrašą,tikiu,kad atgaminčiau mamos draugės pavardę ir vardą.ji netekėjusi,išvažiavo pensinio amžiaus iš Gruzdžių pas sesę į Kelmės rajoną.
  prašyčiau padėti.
  pagarbiai,
  gruzdietė,o dabar jau toli nuo šio miestelio,
  Laimutė Gedminaitė Kardelienė

  AtsakytiPanaikinti