Naujienos


 

Edukacija „Mįslės, burtai prie Kūčių stalo”

        Pirmos, antros ir ketvirtos klasių mokiniai edukacijos metu susipažino su Kūčių papročiais ir tradicijomis. Nuo seno mūsų senoliai manė, jog Kūčių vakaras - tai stebuklų vakaras. Kūčios būdavo didelė šventė prie apeiginio stalo, lydima apeigų ir burtų. Verti dėmesio yra Kūčių burtai. Mokiniai klausėsi pasakojimo apie Kūčių papročius ir burtus. Patys išbandė įvairius burtus: traukė šieną iš po staltiesės, skaičiavo kūčiukus. Mokiniai taip pat dalinosi savo šeimos tradicijomis švenčiant Kūčias.

 


 
 

Etnokultūros olimpiada

 

Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados Šiaulių r. savivaldybės etape dalyvavo 6a klasės mokinė Patricija Kuodytė. Mokinė surinkusi 68 balus, užėmė trečią vietą. Sveikiname Patriciją ir linkime sėkmės!

 
 

 
 
Kraštotyrinis – kūrybinis konkursas „Prisimink, išsaugok, kurk“

            Gruodžio  16 d. Kužių mokykloje vyko respublikinio kraštotyrinio – kūrybinio konkurso „Prisimink, išsaugok, kurk“ baigiamoji konferencija. Konkurse II vietą laimėjo mokinės P.Kuodytė 6 kl. ir G.Girdžiūtė 7 kl., pristačiusios darbą „Gruzdžių bažnyčios dabartis ir praeitis“. Sveikiname nugalėtojas.

 

Mokytoja J.Vrublevskaja

 Darbą galite pasižiūrėti čia:

Gruzdžių bažnyčios istorija 

 

 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą