Naujienos

 Žaidžiam lietuvių liaudies žaidimus

1a kl. mokiniai, kartu su bibliotekininke Jekaterina, kalbėjo kokius žaidimus žaidžia dabar vaikai, bibliotekininkė papasakojo ką vaikai veikdavo seniau ir kokius žaidimus žaisdavo, išmokė žaisti senuosius žaidimus.
Integruota lietuvių kalbos pamoka knygnešio dienai paminėti


Kovo 16d. švenčiama knygnešio diena, 6 klasės mokiniai per lietuvių kalbos pamoką klausėsi pasakojimo apie Gruzdžių krašto knygnešius, aplankė Gruzdžių miestelio kapinėse J.Lydeikio ir P.Veličkos kapus.

Amatų diena Gruzdžių gimnazijoje


Kovo 4 d. Gruzdžių gimnazijoje vyko "Amatų diena" pradinių klasių mokiniams per atidarymą mokytoja Jekaterina pasakojo apie senovės lietuvių amatus, pademonstravo iš gimnazijos muziejaus senovinius daiktus: medines klumpes, verpstę, molinius indus, medinius šaukštus.


Integruota technologijų pamoka "Užgavėnių kaukės"

Kovo 1d.ir 8d.  integruotoje tecnologijų  pamokoje 8 klasės mokiniai prisiminė Užgavėnių tradicijas ir papročius. Mokėsi pasigaminti Užgavėnių kaukes naudojant  gipsinį bintą.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Integruota literatūros pamoka "Mariaus Katiliškio gyvenimas ir kūryba" 

       Gruodžio 21 d., IV gimn. klasės mokiniams vyko integruota pamoka "Mariaus Katiliškio gyvenimas ir kūryba".  Mokiniai klausėsi pasakojimo apie žymiausio mūsų krašto rašytojo gyvenimą Gruzdžiuose, Katiliškėse ir išeivijoje.


Kraštotyrinis - kūrybinis konkursas "Prisimink, išsaugok, kurk"

         Gruodžio  17 d. Kužių gimnazijoje vyko regioninio kraštotyrinio – kūrybinio konkurso „Prisimink, išsaugok, kurk“ baigiamasis renginys. Konkurse II vietą laimėjo 5 kl. mokinė P.Kuodytė ir 6 kl. mokinė G.Girdžiūtė, pristačiusios darbą „Gruzdžių gimnazijos kelias: nuo parapinės mokyklos iki gimnazijos...“. Sveikiname nugalėtojas.


 

 Advento vainiko pynimas

Kasmet, likus kiek mažiau negu mėnesiui iki Kalėdų, prasideda adventas – ramybės ir susikaupimo laikotarpis, krikščionybėje žymintis laiką, kuomet tikintieji laukia Jėzaus gimimo metinių ir ruošiasi joms. Šiais metais advento laikotarpis prasideda nuo lapkričio 29 dienos ir tęsis iki gruodžio 24d. Pirmų klasių mokiniai, šį laikotarpį sutiko pindami advento vainiką, klausydamiesi pasakojimo apie papročius ir tradicijas, kurių laikėsi mūsų senoliai. 

Integruota literatūros pamoka "Laumė lietuvių sakmėse"

    Lapkričio 26d., 6 klasės mokiniams vyko integruota pamoka "Laumės  lietuvių sakmėse". Mokiniai klausėsi pasakojimo apie publicistą, knygnešį, tautosakos rinkėją Matą Slančiauską, kuris surinko ir užrašė daug sakmių, pasakų vaikščiodamas po Šiaurės Lietuvą. Klausėsi sakmių kurias papasakojo Gruzdžiuose gyvenę žmonės.

Fizikos integruota pamoka "Šilumos laidumo pavyzdžių pažinimas senovės lietuvių gyvenime"

    Spalio 8d. I gimn. klasės mokiniams vyko integruota fizikos pamoka su bibliotekininke J.Vrublevskaja. Mokiniai klausėsi pasakojimo apie mūsų senolių sugalvotus pastatų šiltinimo būdus. 


Genocido pradžios Lietuvoje 80-ųjų metinių minėjimas

       
    Rugsėjo 23 d. 6 ir I g.kl. mokiniai su istorijos mokytojais vyko į Gruzdžių genocido aukų žūties vietą – žydų kapinaites. Pamoką vedė mokytoja ir bibliotekininkė J. Vrublevskaja. JI įdomiai pasakojo apie žydų gyvenimą ir jų veiklą Gruzdžių miestelyje ir apylinkėse. Mokiniai rimtai priėmė informaciją, įdėmiai klausėsi, apžiūrėjo kapus ir laidojimo duobę, į kurią, prasidėjus genocidui, buvo suguldyti ir užkasti sušaudyti žmonės. Šių žmonių atmintis pagerbta tylos minute.

 


Kviečiu apsilankyti

     Gruzdžių gimnazijos A.Dereškevičienės kraštotyros muziejus niekaip nesulaukia renovacijos pabaigos. Nedidelė eksponatų dalis yra eksponuojama, laikinai įrengtame muziejuje. Kviečiu kartu planuoti integruotas pamokas, siūlomas temas rasite čia, galite siūlyti ir savo temas. 
Komentarų nėra:

Rašyti komentarą